Steiul in fata celui mai important test din ultimele sezoane

Steiul in fata celui mai important test din ultimele sezoane

fotÎn perioada 28-29 septembrie se vor desfășura jocuriule din cadrul rundei a VI-a a ligii a 4-a de fotbal Bihor.

Derby-ul etapei și deocamdată al turului va avea loc la Ștei unde echipa gazdă va avea în fața un adversar extrem de redutabil și anume CAO. De mulți ani de zile orașul Ștei așteaptă o asemenea întâlnire iar disputa pare a fi un punct de reper spre viitorul fotbalului din zonă. Un alt joc interesant va avea loc la Livada acolo unde s evor întâlni două dintre echipele importante ale întrecerii care an de an au terminat între primele formații într-un clasament general. De asemenea studenții au un nou examen pe propriul teren cu Valea.

Iată programul complet al rundei:

Sambata, 28 Septembrie 2019, 11:00Teren: Minerul / Ştei
CSO Ştei -ACS CAO 1910 Oradea
Sambata, 28 Septembrie 2019, 11:00Teren: Universitate / Oradea
FC Universitatea Oradea – CS Unirea Valea lui Mihai
Sambata, 28 Septembrie 2019, 13:00Teren: Comunal Diosig / Diosig
CS Diosig Bihardioszeg – CS Bihorul Beius
Sambata, 28 Septembrie 2019, 17:00Teren: Municipal/Liberty / Salonta
CSM Olimpia Salonta – Foresta Tileagd
Sambata, 28 Septembrie 2019, 17:00Teren: Orăşenesc / Săcueni
CS Săcueni- Clubul Sportiv Oşorhei
Duminica, 29 Septembrie 2019, 15:00Teren: Nova / Cordău-Sînmartin
CSC Sânmartin – Crişul Aleşd
Duminica, 29 Septembrie 2019, 17:00Teren: Crişul / Sântandrei
CSC Crişul Sântandrei – CS Mădăras
Duminica, 29 Septembrie 2019, 11:00Teren: Livada / Livada de Bihor
Unirea Embrak Livada – CS Viitorul Borş

Clasament:
1 ACS CAO 1910 Oradea 5 5 0 0 26 2 15p
2 CSO Ştei 5 5 0 0 16 3 15p
3 CSC Crişul Sântandrei 5 3 1 1 13 4 10p
4 Clubul Sportiv Oşorhei 5 3 1 1 15 7 10p
5 CS Diosig Bihardioszeg 5 3 1 1 15 9 10p
6 CSC Sânmartin 5 2 1 2 8 10 7p
7 CS Viitorul Borş 5 2 1 2 8 11 7p
8 CS Mădăras 5 2 1 2 10 16 7p
9 Unirea Embrak Livada 5 2 0 3 8 8 6p
10 CS Unirea Valea lui Mihai 5 2 0 3 12 17 6p
11 Crişul Aleşd 5 2 0 3 7 13 6p
12 CS Săcueni 5 2 0 3 6 13 6p
13 FC Universitatea Oradea 5 1 1 3 5 10 4p
14 CS Bihorul Beius 5 1 0 4 5 13 3p
15 Foresta Tileagd 5 0 2 3 7 17 2p
16 CSM Olimpia Salonta 5 0 1 4 3 11 1p