Antrenament cu public pentru bihoreni la Timisoara

20190915_132353CSM Oradea a repurtat un nou succes în Seria D a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2019/20. Echipa antrenată de George Tăutu a învins cu 38-24, pe terenul lui CSU Politehnica Timișoara.

Partida a fost controlată de bihoreni, aceștia marcând cu generozitate în prima repriză. De altfel, jocul a fost decis din prima jumătate de oră, scorul la pauză fiind de 21-9. Ecartul a mai crescut în repriza secundă, ajungând la 14 lungimi.

În urma acestui rezultat, CSM Oradea are 12 puncte din tot atâtrea posibile, consolidându-și prima poziție în Seria D a celui de-al 2-lea eșalon al țării.

Următorul meci are loc la finele săptămânii următoare, pe 13 octombrie 2019, la Arena Antonio Alexe. Adversar este HC Beldiman Arad. Intrarea este liberă. Vom reveni cu ora de începere a jocului.