Calcule, calcule si din nou … calcule

0
Posted November 14, 2019 by Lucian Popa in Uncategorized
Ciao restaurant - pizzerie

Preliminariile pentru Euro 2020 sunt aproape de sfârșit, ultimele două etape urmând să se desfășoare în perioada 14-18 noiembrie. Șase echipe și-au asigurat deja prezența la turneul final de vara viitoare. Printre naționalele care încă luptă pentru calificare se află și România, care va juca în ultimele două runde cu Suedia (15 noiembrie) și Spania (18 noiemrbie).

Echipele calificate până acum: Ucraina, Spania, Polonia, Belgia, Rusia, Italia.

Programul ultimelor două etape ale preliminariilor Euro 2020:

Joi, 14 noiembrie

Grupa A: Anglia – Muntenegru, Cehia – Kosovo (21:45)
Grupa B: Serbia – Luxemburg, Portugalia – Lituania (21:45)
Grupa H: Turcia – Islanda (19:00), Franța – Moldova, Albania – Andorra (21:45)

Vineri, 15 noiembrie

Grupa D: Danemarca – Gibraltar, Elveția – Georgia (21:45)
Grupa F: Norvegia – Insulele Feroe (19:00), România – Suedia, Spania -Malta (21:45)
Grupa J: Armenia – Grecia, Finlanda – Liechtenstein (19:00), Bosnia&Herzegovina – Italia (21:45)

Sâmbătă, 16 noiembrie

Grupa C: Germania – Belarus, Irlanda de Nord – Olanda (21:45)
Grupa E: Azerbaijan – Țara Galilor (19:00), Croația – Slovacia (21:45)
Grupa G: Slovenia – Letonia (19:00), Austria – Macedonia de Nord, Israel -Polonia (21:45)
Grupa I: Cipru – Scoția (16:00), Rusia – Belgia, San Marino – Kazakhstan (19:00)

Duminică, 17 noiembrie

Grupa A: Bulgaria – Cehia, Kosovo – Anglia (19:00)
Grupa B: Luxemburg – Portugalia, Serbia – Ucraina (16:00)
Grupa H: Albania – Franța, Andorra – Turcia, Moldova – Islanda (21:45)

Luni, 18 noiembrie
*toate meciurile se dispută de la ora 21:45

Grupa D: Gibraltar – Elveția, Irlanda – Danemarca
Grupa F: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Insulele Feroe
Grupa J: Grecia – Finlanda, Italia – Armenia, Liechtenstein – Bosnia&Herzegovina

Marți, 19 noiembrie

*toate meciurile se dispută de la ora 21:45

Grupa C: Germania – Irlanda de Nord, Olanda – Estonia
Grupa E: Slovacia – Azerbaijan, Țara Galilor – Ungaria
Grupa G: Letonia – Austria, Macedonia de Nord – Israel, Polonia – Slovenia
Grupa I: Belgia – Cipru, San Marino – Rusia, Scoția – Kazakhstan

Partidele din preliminarii, cu excepția celor ale României (de pe teritoriul țării) pot fi urmărite live și gratuit pe UEFA.tv.

Clasamente:

Grupa A

  1. Anglia 6 meciuri 15 puncte
  2. Cehia 6 12
  3. Kosovo 7 11
  4. Muntenegru 7 3
  5. Bulgaria 7 3

Grupa B

  1. Ucraina 7 19
  2. Portugalia 6 11
  3. Serbia 6 10
  4. Luxemburg 6 4
  5. Lituania 7 1

Grupa C

  1. Olanda 6 15
  2. Germania 6 15
  3. Irlanda de Nord 6 12
  4. Belarus 7 4
  5. Estonia 7 1

Grupa D

  1. Irlanda 7 12
  2. Danemarca 6 12
  3. Elveția 6 11
  4. Georgia 7 8
  5. Gibraltar 6 0

Grupa E

  1. Croația 7 14
  2. Ungaria 7 12
  3. Slovacia 6 10
  4. Țara Galilor 6 8
  5. Azerbaijan 6 1

Grupa F

  1. Spania 8 20
  2. Suedia 8 15
  3. România 8 14
  4. Norvegia 8 11
  5. Insulele Feroe 8 3
  6. Malta 8 3

Grupa G

  1. Polonia 8 19
  2. Austria 8 16
  3. Macedonia de Nord 8 11
  4. Slovenia 8 11
  5. Israel 8 11
  6. Letonia 8 0

Grupa H

  1. Turcia 8 19
  2. Franța 8 19
  3. Islanda 8 15
  4. Albania 8 12
  5. Andorra 8 3
  6. Moldova 8 3

Grupa I

  1. Belgia 8 24
  2. Rusia 8 21
  3. Cipru 8 10
  4. Scoția 8 9
  5. Kazakhstan 8 7
  6. San Marino 8 0

Grupa J

  1. Italia 8 24
  2. Finlanda 8 15
  3. Armenia 8 10
  4. Bosnia&Herzegovina 8 10
  5. Grecia 8 8
  6. Liechtenstein 8 2

Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)