Oradenii, un nou succes in fata unui adversar modest

CSM Oradea s-a impus în confruntarea cu Beldiman Arad, susținută în deplasare, joi (28.11). Partida contând pentru etapa a 12-a din Seria D a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2019/20 s-a încheiat cu scorul de 42-27. Partida a fost devansată deoarece sala din Arad este ocupată la finele acestei săptămâni.

Jocul a fost controlat de elevii lui George Tăutu. Aceștia s-au desprins la 16-11 în prima repriză și au marcat de 26 ori în repriza secundă pentru a-și tripla avantajul în această perioadă de joc.

Acesta este al 9-lea succes repurtat de CSM Oradea în cel de-al 2-lea eșalon al țării în acest sezon competițional. Formația bihoreană are 28 puncte acumulate și se menține pe primul loc al Seriei D.

Duminică (08.12), ora 14:00, la Arena Antonio Alexe din Oradea, se dispută ultimul meci din anul 2019 pentru echipa de handbal. Aceasta primește vizita Universității Craiova. Meciul contează pentru etapa a 13-a. Intrarea este liberă.