Prima gala a sfarsitului de an, o reusita totala

0
Posted December 2, 2019 by Lucian Popa in Uncategorized
Ciao restaurant - pizzerie

Finaliști la Karate Shotokan de la centrul de performanţă al Clubului Sportiv Shogunul Oradea & cercul de Karate Modern al Palatului Copiilor și Elevilor Oradea (MEN), Căminul cultural din Sântandrei a fost plin duminică seara de sportivi, părinţi şi invitaţi la Gala de premiere 2019 făcându-se o sinteza a anului competițional 2019.
Au fost premiaţi oameni din sportul bihorean (karate) conducatori de cluburi, oficiali, arbitri, oameni apropiati sportului si nu ultima data sportivii echipei de karate shotokan de la centrul de performanţă a CS Shogunul, cât şi cei de la sportul de masă prin cercul de Karate Modern al Palatului Copiilor și Elevilor Oradea aflat sub tutela Ministerului Educaţiei Naționale (MEN), în urma rezultatelor obţinute atât pe plan intern cât şi internaţional, fiind acordate premii în cupe, trofee şi diplome.
„În prag de An Nou dorim să felicităm sportivii pentru munca depusă şi rezultatele obţinute. De asemenea, aducem mulţumiri tuturor celor care ne-au sprijinit şi au fost lângă noi în anul 2019, fie că este vorba de sponsori, indistuţii cu care colaborăm sau părinţi” prof. Ioan Vaida
În urma însumării punctelor, cel mai bun sportiv al anului 2019 a devenit sportivul LALESCU LUCA MIHAI (79 puncte), care şi-a trecut în palmares două titluri de campion naţional, multiplu medaliat la Campionate & Grand Prix internaționale de karate.

Au fost alcătuite mai multe clasamente pe diferite categorii de vârstă:
Sportivul Anului 2019 (LALESCU LUCA MIHAI – 79 puncte)
I-FAUR-BALINT NATALIA REBECA (Campioana grupei top-10 / SENIOARE)– 71 puncte
I- SANDU RAZVAN – OCTAVIAN (Campionul grupei top-10 / SENIORI)– 35 puncte
I-ROMOCEA DIANA NICOLETA (Campioana grupei top-10 / TINERET / – I- )– 68 puncte,
I- ȘUTEU ANDREI-LUCA (Campionul grupei top-10 / TINERET / – I- )– 69
I- TRIPA IULIA (Campioana grupei top-10 / TINERET / – II- )– 74 puncte
I- BENȚE RAUL-BOGDAN (Campionul grupei top-10 / TINERET / – II- )– 34 puncte
I- FILIMON ANNEMARIE- ISABEL (Campioana grupei top-10 / TINERET / – III- )– 65 puncte
I- DECSEI ALEX-LAURENTIU (Campionul grupei top-10 / TINERET / – III- )– 32 puncte
I- LIPAI MIRUNA-SARA (Campioana grupei top-10 / JUNIOARE / – I- )– 65 puncte
I- BORZ NICOLAE-NICUȘOR (Campionul grupei top-10 / JUNIORI / – I- )– 32 puncte
I- SANDU OANA-LUCIA (Campioana grupei top-10 / JUNIOARE / – II- )– 42 puncte
I- ARGHIROIU ALEXANDRU (Campionul grupei top-10 / JUNIORI / – II- )– 30 puncte
I- KELA ANDREEA-CRISTINA (Campioana grupei top-10 / CADETE / – I- )– 65 puncte
I- MOLDOVAN RĂZVAN (Campionul grupei top-10 / CADEȚI / – I- )– 63 puncte
I- SZABO SARA-KRISZTINA (Campioana grupei top-10 / CADETE / – II- )– 69 puncte
I- PAUL OCTAVIAN-GEORGE (Campionul grupei top-10 / CADEȚI / – II- )– 68 puncte
I- LIPAI ȘTEFANIA MARIA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – I- )– 32 puncte
I- DONEA DENIS-CLAUDIUS (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – I- )– 58 puncte
I- BLIDAR MAYA-REBECA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – II- )– 26 puncte
I- LENCAR DENIS-FLORIN (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – II- )– 49 puncte
I- MOȘ IARINA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – III- )– 23 puncte
I- RUSANDA PAUL-DAVID (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – II- )– 45 puncte
I- CUC ALEXIA-MARIA (Campioana grupei top-10 / COPII / – I- ) – 16 puncte
I- PETRINCA MIHAI (Campionul grupei top-10 / COPII / – I- ) – 16 puncte
I- HANGA IASMINA-MARIA (Campioana grupei top-10 / COPII / – II- ) – 15 puncte
I- FUSUS GEORGE FLORIN (Campionul grupei top-10 / COPII / – II- ) – 15 puncte
I- HANGA CARINA-ANA (Campioana grupei top-10 / COPII / – III- ) – 14 puncte
I- SOTIUŢ ANA-FRANCESCA (Campioana grupei top-10 / COPII / – IV- ) – 14 puncte

Grupa ASPIRANTI

I- ROMOCEA ADRIAN-FLORIN
II- ROMOCEA MATEI-GHEORGHE
III- BUTIRI ANDREI
IV- BUTIRI MARIA
V-SILAGHI BOGDAN-MIHAI
VI- FULOP ANDREI DANIEL
VII- DUME ALEXANDRA-KATHERINE-NICOLE
VIII- TIMAR RAREŞ-COTIZO
IX- BOJI OCTAVIAN-ANDREI
X- SUCIU COSMIN-NICOLAE

Grupa SPERANTE
I- TRIF DARIO
II- DORNEA DARIUS-ANDREI
III-NEGRU NARCIS-FLORIN
IV- SIME DORIAN-ŞTEFAN
V- TOMA RAREŞ ŞTEFAN
VI- KOVACS PAUL
VII- SILAGHI STEFAN ALEXANDRU
VIII- SIMUȚ TUDOR
IX- ȘERB IANIS ALEXANDRU
X- GALIȘ ALEXANDRU
Premii speciale: Arbitri / Referee 1-Babinszki Robert, 2-Badea Cristian, 3-Bulc Claudia, 4-Papp Cristian, 5- Gergely Lajos Tamás, 6-Georgieş Hajnalka Annamaria, 7-Indrie Rebeca Alexandra, 8-Marin Carina, 9-Neaga Raul Marian, 10-Negru Alexandra, 11-Panaite Andreea, 12-Pişki Lajos Arnold şi 13-Platona Sabin Mirel.
Cu premii speciale au fost recompensaţi sportivii:
-RUSANDA PAUL-DAVID – Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii
-LENCAR DENIS-FLORIN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Copii
-DONEA DENIS-CLAUDIUS – Cel mai COMPLEX sportiv la categoria Copii
-SZABO SARA- Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadete.
-KELA ANDREEA- Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadete.
-LALESCU LUCA- Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadeți.
-MOLDOVAN RAZVAN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadeți.
-BORZ NICUSOR – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Juniori).
-BENTE RAUL – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Juniori.
-TRIPA IULIA – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Junioare.
-LIPAI MIRUNA-SARA – Cel mai combativ sportiv la categoria Junioare.

  • DECSEI ALEX-LAURENTIU – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.
    -SANDU RĂZVAN – OCTAVIAN – Cel mai combativ sportiv la categoria Tineret.
    -ROMOCEA DIANA NICOLETA – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.
    -FAUR-BALINT NATALIA REBECA – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Tineret.
    -CHERECHEȘ RAUL ȘERBAN – Cel mai titrat sportiv (multiplu campion mondial) al clubului SHOGUNUL ORADEA.

Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)