Simona Halep, înfrângere catastrofală la Dubai Premium

Simona Halep a încasat luni, o înfrângere usturătoare în primul tur al turneului de dublu feminin din Dubai, unde făcea pereche cu nemţoaica Julia Goerges.

Halep începe catastrofal turneul premier din Dubai. Perechea formată din Simona Halep şi Julia Goerges a fost executată rapid, în nici o oră de joc.

Doar trei game-uri au câştigat Halep şi Goerges în partida pierdută categoric în faţa perechii formate din Makoto Ninomiya şi Zhaoxuan Yang.

După ce au pierdut primul set cu 2-6, românca şi nemţoaica nu au mai fost în stare să câştige decât un game în setul doi. După doar 51 de minute de joc, Halep şi Goerges au fost învinse cu 6-2, 6-1.

Simona Halep, principală favorită a turneului de simplu feminin din Dubai, va juca direct în turul doi cu învingătoarea partidei disputate de Alison Riske şi Ons Jabeur.