Categories Fotbal

George Pușcaș înscrie și în Cupa Angliei

Atacantul bihorean George Puşcaş (foto) a marcat golul echipei Reading, care a fost învinsă de Sheffield United cu scorul de 2-1, după prelungiri, marţi seara, pe propriul teren, în optimile de finală ale Cupei Angliei la fotbal.

David McGoldrick a deschis scorul pentru echipa din Premier League în chiar minutul 2, dar Puşcaş a egalat în min. 43, din penalty. Calificarea oaspeţilor în sferturi a fost adusă de Billy Sharp, prin golul marcat în min. 105. George Puscas a inscris aseara cel de al patrulea gol in ultimele cinci meciuri jucate pentru echipa sa.

Puşcaş a jucat tot meciul la Reading, acesta fiind al 11-lea său gol în acest sezon, 9 în Championship (28 de partide), 1 în Cupa Angliei (2 meciuri) şi 1 în Cupa Ligii (2 jocuri).