CSC Sânmartin continuă traseul în Cupa României

CSC Sânmartin continuă traseul în Cupa României

În perioada 6-7 octombrie, s-au desfășurat jocurile din cadrul turul 3 al Cupei României la fotbal. Singura reprezentantă a județului Bihor rămasă în competiție și anume CSC Sânmartin a reușit o calificare în extremis mai departe după victoria de la Șimleu.

Iată rezultatele complete:

U CRAIOVA 1948 SA – CSM REȘIȚA 6-4 după lovituri de departajare (1-1 după 90 și 120 de minute, 5-3 la lovituri de departajare)
Stadion: Municipal (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi);
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploieşti); Asistenți: Gabriel Răduță (Ploieşti) și Ion Onicescu (Glodeni – Dâmboviţa); Observator: Ionel Poclid (Timişoara).

MOSTIŞTEA ULMU – UNIREA SLOBOZIA 3-1
Stadion: Complex Municipal Dunărea – Teren 1 ”Ion Comșa” (Călăraşi);
Arbitru: Bogdan Neculcea (Bucureşti); Asistenți: Ionuț Traian Neacșu (Bucureşti) și Petruţa Iugulescu (Târgovişte); Observator: Stere Guteanu (Techirghiol).

♦Marcatori: Nicușor Romanescu (11), Daniel Stoian (40), Costel Roșu (90+4) / Flavius Dumbrăvean (13)

CS AFUMAŢI – CONCORDIA CHIAJNA 2-3
Stadion: Comunal (Afumaţi – Ilfov);
Arbitru: Sergiu Mavriche (Bacău); Asistenți: Silviu Andreiu (Râmnicu Sărat) și Bogdan Mihai Martinescu (Buzău); Observator: Cătălin Eugen Popescu (Ploieşti).

♦Marcatori: Sabin Alexe (3), Răzvan Avram (48) / Daniel Vîrtej (12 – autogol), Marius Dumitru (30, 72)

AXIOPOLIS SPORT CERNAVODĂ – AGRICOLA BORCEA 6-3
Stadion: Trust (Cernavodă – Constanţa);
Arbitru: Vasile Buzea (Bucureşti); Asistenți: Răzvan Mihai Dobre (Şotânga – Dâmboviţa) și Alexandru Murariu (Bucureşti); Observator: Ştefan Gheorghe (Brăila).

♦Marcatori: Dănuț Ștefănescu (7), Rafael Licu (11), Cătălin Tudorică (32, 39), Cosmin Ionică (77), Mădălin Martin (83) / Ionuț Zaina (23, 74), Cosmin Mihai (34)

DACIA UNIREA BRĂILA – CS FĂUREI 4-0
Stadion: Orăşenesc (Însurăţei – Brăila);
Arbitru: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel); Asistenți: Zsolt Biro (Belin – Covasna) și Barna Tamaș Biro (Cernat – Covasna); Observator: Costel Petre (Constanţa).

♦Marcatori: Robert Vâlceanu (10), Ștefăniţă Sava (21), Cosmin Zamfir (29, 45)

METALUL BUZĂU – CSM FOCŞANI 0-2
Stadion: ”Cornel Negoescu” – sintetic (Buzău);
Arbitru: Cosmin Roman (Iaşi); Asistenți: Adrian Condurache (Paşcani) și Alexandru Iftime (Iaşi); Observator: Dumitru Cosoreanu (Galaţi).

♦Marcator: Brian Lemac (80, 83)

HUȘANA HUȘI – ŞTIINŢA MIROSLAVA 2-1
Stadion: Municipal (Huşi – Vaslui);
Arbitru: Mihai Laurențiu Ene (Bucureşti); Asistenți: Mihai Deaconu (Bucureşti) și Alexandru Vasile (Buzău); Observator: Marin Iancu (Urziceni).

♦Marcator: Alex Sahru (28 – penalty), Francis Agbleta (53) / Mario Pipoș (50)

ŞOMUZ FĂLTICENI – FORESTA SUCEAVA 2-0
Stadion: Tineretului (Fălticeni – Suceava);
Arbitru: Lucian Diaconu (Iaşi); Asistenți: Andrei Diaconu (Iaşi) și Ionuț Răzvan Andrei (Piatra Neamţ); Observatori: Aurel Daicu (Suceava).

FC PUCIOASA – SR MUNICIPAL BRAŞOV 3-5 după lovituri de departajare (1-1 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
Stadion: ”Dumitru Tică Popescu” (Pucioasa – Dâmboviţa);
Arbitru: Marius Naidin (Piteşti); Asistenți: Gheorghiță Bălan (Piteşti) și Mihai Marian Ionescu (Suseni – Argeş); Observator: Duras Mihai (Deva).

♦Marcator: Petre (82) / Ștefan Răchișan (37)

VIITORUL DĂEŞTI – VEDIŢA COLONEŞTI 6-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
Stadion: ”Gheorghe Ciociu” (Fedeleşoiu – Vâlcea);
Arbitru: Ioan Boldea (Ciuguzel – Alba); Asistenți: Daniel Popa (Aiud) și Emeric Tocai (Alma – Sibiu); Observator: Sorin Sergiu Găman (Târgu Jiu).

♦Marcatori: George Neacșu (89, 90+4) / Alexandru Ciucă (63), Marian Coman (90+3)

SPORTUL ŞIMLEU SILVANIEI – CSC SÂNMARTIN 1-2
Stadion: Măgura (Şimleul Silvaniei – Sălaj);
Arbitru: Sorin Vădana (Cluj-Napoca); Asistenți: George Suciu (Câmpia Turzii) și Robert Meres (Cluj-Napoca); Observator: Deszo Hompoth (Odorheiu Secuiesc).

♦Marcatori: Gabriel Caba (55) / Sergiu Pop (65 – penalty), Ionuț Ban (83)

CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – AEROSTAR BACĂU 3-0
Stadion: Ceahlăul (Piatra Neamţ – Neamţ);
Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză (Botoşani) și Răzvan Ionuț Soponar (Baia Mare); Observator: Mihail Lazăr (Covasna).

♦Nu se dispută, deoarece Aerostar Bacău are cazuri positive de COVID-19, iar FRF nu a programat-o.

MINAUR BAIA MARE- FOTBAL COMUNA RECEA 0-3
Stadion: Viorel Mateianu (ex Dealul Florilor) (Baia Mare – Maramureş);
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); Asistenți: Csaba Antal (Cluj-Napoca) și Zsolt Kopriva (Carei); Observator: Leontin Moga (Zalău).

♦Nu se dispută, deoarece Minaur Baia Mare are cazuri positive de COVID-19, iar FRF nu a programat-o.

marți, 6 octombrie 2020, ora 14:30
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 0-3 la ”masa verde”.
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița 4-2
AFC Unirea 1924 – Viitorul Şelimbăr 0-2
CSM Alexandria – CSM Slatina 0-3
SC Popeşti Leordeni – Progresul Spartac 0-1
AFC Odorheiu Secuiesc – FK Csikszereda 0-2

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.