CupaRomâniei. Foresta cu prima șansă în fața Luceafărului

CupaRomâniei. Foresta cu prima șansă în fața Luceafărului

Federația Română de Fotbal a făcut publice astăzi, 21 iulie 2021, meciurile primului tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2021-2022.

Cele 41 de jocuri vor avea loc miercuri, 28 iulie 2021, de la ora 17:30.
În această fază se întâlnesc reprezentantele județene, nu însă din toate județene, fiindcă unele AJF-uri nu au organizat faza județeană a Cupei României sau nu au avut campionat în sezonul trecut, și echipe care au activat în ediția precedentă a Ligii 3.

Jocurile au fost determinate de FRF pe criteriul geografic:
Armata Aurul Brad – CS Hunedoara
ACS Poli Timişoara – CSM Deva
ACS Nera Bozovici – Progresul Ezeriş
CS Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam
Gloria Lunca Teuz Cermei – Lotus Băile Felix
Foresta Tileagd – Luceafărul Oradea
Sportul Beclean – Someşul Dej
ACS Floreşti – Sănătatea Cluj
ASCF Lăpuş R – Progresul Şomcuta Mare
Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare
Rapid Jibou – Sportul Şimleu Silvaniei
Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş
Industria Galda – AFC Unirea 1924
ACS Steagu Roşu Braşov – Kids Tâmpa Braşov
FC Avrig – Olimpic Cetate Râşnov
Kinder Sângeorgiu de Mureş – Unirea Ungheni
Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc
Inter Aninoasa – FC Pucioasa
Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa
Viitorul Curiţa – CSM Bacău
Moldova Cristești – Dante Botoşani
CSM Paşcani – Huşana Huşi
Juniorul Suceava – Şomuz Fălticeni
CSM Vaslui – Sporting Juniorul Vaslui
Victoria Traian – Viitorul Ianca
Înfrăţirea Jilavele – Recolta Gheorghe Doja
Pescăruşul Sarichioi Junior – Sportul Chiscani
CS Năvodari – Gloria Albeşti
Zimbrul Slobozia Conachi – Sporting Lieşti
Phoenix Poşta Câlnău – CSO Plopeni
Inizio Focşani – KSE Târgu Secuiesc
Dunărea Ciocăneşti – Înainte Modelu
CS Făurei – Agricola Borcea
CS Brăneşti – CS Tunari
ASCS Petrolul 95 – Flacăra Moreni
Maxima Hobaia – CSM Alexandria
CS Cârcea – Petrolul Potcoava
Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Sparta Râmnicu Vâlcea – Flacăra Horezu
Minerul Costeşti – CSM Jiul Petroşani

Câștigătoarele acestor meciuri se vor califica în următoarea fază a Cupei României, a II-a, care este stabilită pentru ziua de 11 august 2021.