Categories Handbal

Traseu perfect pentru handbaliștii bihoreni

CSM Oradea a obținut un nou succes în Seria C a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2021/22. Formația antrenată de către George Tăutu a surclasat pe CS Unirea Sânnicolau Mare în cursul zilei de sâmbătă (30.10). Rezultatul final a fost de 45-30.

Partida a fost controlată de orădeni. Aceștia s-au desprins la 23-13 în primele 30 minute de joc. Situația nu s-a schimbat în repriza secundă, CSM-ul reușind să-și mărească avantajul chiar dacă și formația gazdă a reușit să puncteze mai mult.

Marcatorii formației orădene au fost Mateaș – 12 goluri, Farcaș – 7 goluri, Szabo – 6 goluri, Oargă, Mledenciu, Munteanu – 5 goluri fiecare, Sfârlea – 3 goluri, respectiv Radu și Mlinarcsik – 1 gol fiecare.