Un nou joc, o nouă victorie pentru CAO

CA Oradea–Dumbrăvița 2–1 (0–0)🇳🇬
⚽ Sergiu Jurj 57′, 85′ / Cosmin Ciubotariu 90′
🏟️Stadionul Comunal (Avram Iancu)

🇳🇬CAO: Ad. Barabaș – Rzv. Gunie, Cl. Petruș, Al. Popa, M. Kovacs – R. Ardelean, D. Cîrjan – M. Balint, P. Chiș-Toie, Fl. Chitaș (C) – M. Ion 🔄 Au intrat după pauză: C. Jurj, D. Lupșe, L. Ioviță, G. Cherman, Rzv. Săutiuț, D. Marina, Ad. Popa, A. Chindlea și Sg. Jurj
🗣Antrenor: Florin Farcaș

🇳🇬Dumbrăvița: C. Trifon – Seb. Bura-Koț, Ad. Bain, T. Moțiu – Ed. Amariei, Al. Martinov – C. Zurbagiu (C), L. Bodri, Rzv. Ghinescu – Al. Tismonar, A. Făgărășanu 🔄 Au intrat după pauză: C. Ciubotariu, Al. Benea, Ad. Grigoriu, L. Vidican, A. Olaru, L. Gologan, Rzv. Ilan, G. Paunchici
🗣️Antrenor: Cosmin Stan

👉După egalul de sâmbătă cu Șoimii Lipova (locul 3, Seria 8), CAO a simțit din nou gustul victoriei, astăzi, la Avram Iancu, unde a trecut cu scorul de 2–1 de CSC Dumbrăvița (locul, 4, Seria 8). Prima parte a fost una echilibrată, iar timișenii au ratat prima mare ocazie prin Adrian Bain, care l-a luat la țintă pe Adrian Barabaș, goalkeeperul orădenilor (min. 29). După câteva minute, Alex Tismonaru a trimis din lovitură liberă, puțin pe lângă cadrul porții bihorene. 👀

⚔️CAO a început mai bine partea secundă, și pe fondul oboselii timișenilor, încărcați cu antrenamente intense în zilele precedente, după cum avea să declare la final antrenorul principal Cosmin Stan. Sergiu Jurj a deschis scorul, după ce a fructificat o centrare venită de la Loren Ioviță (min. 57), apoi formația „de pe Crișul Repede” a trecut la timona disputei, iar în min. 85, Adrian Popa îl găsea excelent pe același Sergiu Jurj, iar golgheterul perioadei de pregătire a mărit avantajul. Dumbrăvițenii au redus din diferență la ultima fază, prin Cosmin Ciubotariu. ⚽