George Pușcaș înscrie din nou pentru Pisa

Pisa a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), echipa Crotone, în etapa a XXVII-a a campionatului italian Serie B. Atacantul George Puşcaş, de la gazde, şi mijlocaşul Vasile Mogoş, de la oaspeţi, au reuşit câte un gol, conform news.ro.

Au marcat: Puşcaş ’22, Benali ’37, Torregrossa ’45 / Mogoş ’61, Cuomo ’69.

Puşcaş a fost titular, a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben, în minutul 30. La Pisa, a evoluat tot jocul şi mijlocaşul Marius Marin.

La Crotone, Mogoş a intrat pe teren, în minutul 52, odată cu un alt român, fundaşul Ionuţ Nedelcearu.

În partida Monza – Parma, scor 1-1, jucătorul de bandă Dennis Man a fost titular în formaţia oaspete.

Pisa rămâne în continuare pe locul 4, de play-off, cu 49 de puncte, după Lecce, 52 de puncte, Brescia, 51 de puncte, şi Cremonese, 50 de puncte. Primele două clasate promovează direct în Serie B.

Crotone ocupă locul 19, retrogradabil, cu 15 puncte, la opt puncte de Cosenza, de pe locul 17, de baraj.