Categories Fotbal

Una din finalistele Cupei României se va decide sâmbătă la Borș

După o pauză de mai bine de trei luni, în perioada 5-6 martie s-au desfășurat primele jocuri oficiale în cadrul întrecerilor desfășurate sub egida Asociației Județene de Fotbal Bihor. Pe terenul de la Universitate, gazdele au dat o replică modestă unei echipei din Beiuș extrem de ambițioase și bine organizată. După o primă repriză albă, oaspeții au deschis scorul în urma unei faze colective de atac.

Tot beiușenii au rămas periculoși dar nu au găsit drumul spre golul desprinderii. Studenții neavând ce pierde au forțat totul pe cartea atacului. Cu cinci minute înainte de final, oaspeții au rămas în inferioritate numerică. În ultimul minut regulamentar gazdele au restabilit egalitatea în urma unei faze fixe, Lovitură liberă, cap gol.

Etapa a 10-a a Seriei Sud a Ligii a IV-a: Universitatea Oradea – Bihorul Beiuş 1-1,

Olimpia Salonta – Voinţa Ciumeghiu 4-0

CSC Nojorid Livada – Izvorul Cociuba Mare 4-2

Crişul Sântandrei – Victoria Avram Iancu 6-1.